W Zespole Szkół w Sośniach są organizowane wyjazdy rekreacyjno – sportowe na basen do Krośnic dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Łącznie w zajęciach bierze udział 45 uczniów. W sumie zaplanowano 10 wyjazdów po 2 godziny. Obejmują one godzinę nauki pływania oraz godzinę zajęć rekreacyjnych. Nauka pływania odbywa się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy, w zależności od umiejętności pływackich. Każdy z uczestników zajęć podnosi swoje umiejętności na danym szczeblu nauczania. Nauka pływania odbywa się na dużym basenie z regulowaną wysokością dna. Po godzinie intensywnej i wyczerpującej nauki, uczniowie mogą zregenerować swoje siły bawiąc się na małym basenie pod okiem opiekunów: pana Konrada Zielezińskiego, pana Roberta Hudzińskiego oraz nauczycielek nauczania początkowego. Wówczas dzieci korzystają ze zjeżdżalni, bawią się w wodzie, grają w piłkę wodną.

Wyjazdy są możliwe dzięki zaangażowaniu dyrektora Zespołu Szkół w Sośniach panią Haliny Czemiel, prezesa UKS ”IKAR” w Sośniach pana Roberta Hudzińskiego i Stowarzyszenia „Razem dla Sośni” z prezesem Sylwią Bielecką. Dofinansowanie do wyjazdów zostało pozyskane z Urzędu Gminy w Sośniach i pokrywa całkowity koszt dowozów.

Robert Hudziński