Kocina

W dniach 17-19 i 24-26 lutego odbyły się 3. Mistrzostwa Polski Halowej Piłki Nożnej Ligihalowe.pl w Gostyniu, w których udział wzięło 48 drużyn z całej Polski, w tym „Kocina i Przyjaciele“. Uczestnicy zostali rozlosowani do dwunastu grup eliminacyjnych, z których awans uzyskali zwycięscy poszczególnych grup oraz cztery drużyny z drugich miejsc.

Piętnaście statuetek i dyplomów trafiło w ręce zdolnych i aktywnych ludzi kultury działających w sferze artystycznej na terenie powiatu ostrowskiego, kraju, a także zauważanych i nagradzanych na arenie międzynarodowej. Starosta ostrowski Paweł Rajski wręczył Laury Kultury 2016. Uroczystość wręczania wyróżnień Laur Kultury rozpoczął występ ostrowskiego chóru Sotto Voce działający pod dyrekcja Renaty Pacyny. Wszystkich zaproszonych gości przywitał Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Piękny był pierwszy weekend lipca. W sam raz na poznawanie świata z poziomu wody. Takie też działanie zaproponowało dzieciom i młodzieży Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Pasikonik.

Pierwszego dnia wyruszyliśmy do Żmigrodu, gdzie w przypałacowym parku braliśmy udział w edukacyjnej grze terenowej, dzięki której poznaliśmy źródłosłów nazwy miasta. Spotkaliśmy się z zielarką, księżniczką i opowiadaczem lirnikiem, zaś na stawie poznawaliśmy tajniki wiosłowania i przygotowy ...

Turniej Muzyków Prawdziwych organizowany w Filharmonii Szczecińskiej odbiega od większości konkursów ludowych, czy folkowych. Tu mierzą się ze sobą kapele różnych nurtów. Łączy je muzyka tradycyjna wsi, bądź to wykonywana w sposób bliski wiejskiego oryginału, bądź czerpiąca z tej muzyki inspiracje. Spotykają się muzycy i śpiewacy zarówno wykształceni, jak i amatorzy. Turniej rozgrywany jest w czterech kategoriach: soliści instrumentaliści, soliści wokaliści, zespoły śpiewacze oraz zespoły ...

Zespół z Kociny wraz z przyjaciółmi reprezentował Wielkopolskę na Dożynkach Prezydenckich w Spale w dniach 9-11 września. Już po raz drugi spotkało nas to wyróżnienie.

To wielki zaszczyt dla naszej małej społeczności stanowić grupę reprezentacyjną dla pięknego wieńca dożynkowego. Wieniec wykonali Maria i Piotr Barańczak z miejscowości Trzemeszno w gminie Rozdrażew.

Zakończył się remont odcinka drogi gminnej w miejscowości Kocina. Od wielu lat mieszkańcy zabiegali o modernizację tej drogi. Stan nawierzchni przed remontem był już bardzo zły, co zagrażało bezpieczeństwu mieszkańców, szczególnie zimą lub w deszczowe dni.

11 czerwca 2016r. (sobota) przy Sali Wiejskiej w Kocinie odbył się Dzień Sportu i Zabawy, który rozpoczęła wspólna rozgrzewka. Następnie, przy niegasnącym dopingu uczestników i widzów, przeprowadzono zabawy i konkurencje, a w przerwach przygotowano pyszne poczęstunki (m.in.: pizza, tort, galaretki, kiełbaski, napoje i soki). Imprezę zakończyła gra w dwa ognie, po której zostały wręczone nagrody dla uczestników.

Droga w miejscowości Kocina czeka już tylko na budowę. Jest już po wyłonieniu wykonawcy. Jak rozmawialiśmy z firmą, która będzie realizowała tę inwestycję, przebudowa powinna ruszyć po Bożym Ciele, czyli po 26 maja ale niewykluczone że nastąpi te wcześniej. Ta droga jest już tylko kwestią czasu. W międzyczasie zostali także wyłonieni wykonawcy dróg gminnych w Chojniku oraz w Cieszynie ul. Kwiatowa – Kopalina. Te drogi powinny też w najbliższym czasie zostać przebudowane. Być może będzie ...

Remont Sali Wiejskiej w Kocinie rozpoczął się pod koniec 2015r. Prace budowlane dotyczyły głównie na wykonaniu osuszenia ścian oraz demontażu starej i wykonaniu nowej podłogi. Dodatkowo zostały zamontowane dwa wentylatory elektryczne do wentylacji pomieszczenia oraz oświetlenie zewnętrzne.

W dniach 26-28 lutego odbyły się 2. Mistrzostwa Polski Halowej Piłki Nożnej w Gostyniu, w których udział wzięło 31 z 32 zgłoszonych drużyn z całej Polski, w tym drużyna Optymeks Kocina. Drużyny zostały rozlosowane do ośmiu grup eliminacyjnych. Część eliminacyjna Mistrzostw odbyła się w piątek i sobotę, a finały w niedzielę.

W eliminac ...